Jak ubiegać się o psa asystującego dla osoby niepełnosprawnej

Jeśli jesteś w potrzebie psa asystującego dla osoby niepełnosprawnej, są pewne rzeczy, które należy pamiętać przed ubieganiem się o psa asystującego z organizacji ratowniczej lub od hodowcy. Większość ludzi nie wie, że mogą być w stanie uzyskać psa asystującego, jeśli kwalifikują się. Ale, to nie jest tak proste, jak myślisz. Będziesz wymagał więcej niż tylko chęci i znajomości kogoś z niepełnosprawnością, kto mógłby skorzystać z towarzystwa psa asystującego. Aby uzyskać zatwierdzenie jako właściciel psa asystującego, musisz wykonać pewne kroki. Oto jak można przejść do tego:

Krok 1: Zrób swoje badania

Zanim rozpoczniesz jakikolwiek proces aplikacji, musisz wiedzieć jak najwięcej o organizacji, do której się zgłaszasz i programie psów asystujących. To pomoże Ci odpowiedzieć na wiele pytań, które mogą pojawić się podczas procesu aplikacji. W tym kroku zrobisz listę wszystkich pytań, które masz na temat organizacji, osoby niepełnosprawnej, o którą się ubiegasz, programu i samych psów.

Krok 2: Znajdź organizację, która zapewnia psy asystujące

Możesz znaleźć organizację, która zapewnia psy asystujące poprzez słowo z ust, wyszukiwania online, listy organizacji charytatywnych i więcej. Powinna to być renomowana organizacja, która ma już relacje z osobą z niepełnosprawnością, o którą się ubiegasz.

Następnie trzeba będzie skontaktować się z organizacją i zobaczyć, czy są one w stanie zapewnić psy asystujące. Możesz to zrobić na jeden z dwóch sposobów: możesz zadzwonić do organizacji i poprosić o rozmowę z osobą, która obsługuje program psów asystujących lub możesz wysłać e-mail. Pamiętaj, aby podać jak najwięcej szczegółów dotyczących Twojej sytuacji, aby organizacja mogła lepiej ocenić, w jaki sposób pies asystujący mógłby pomóc Twojemu przyjacielowi lub ukochanej osobie.

Krok 3: Skontaktuj się z organizacją i poznaj jej wymagania

Po zlokalizowaniu organizacji, która zapewnia psy asystujące i ma odpowiednie relacje z osobą niepełnosprawną, o którą się ubiegasz, kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z nią i poznanie szczegółów dotyczących jej wymagań. Dzięki temu dowiesz się: czy musisz zostać zatwierdzony przez organizację, czy są jakieś szczególne wymagania, które będziesz musiał spełnić oraz jaką dokumentację będziesz musiał złożyć.

Krok 4: Złóż wniosek ze wszystkimi wymaganymi dokumentami

Po uzyskaniu szczegółów dotyczących organizacji i ich wymagań, następnym krokiem jest złożenie wniosku. Aby złożyć wniosek, będziesz musiał zebrać swoje dokumenty. Obejmuje to kopie wszystkich twoich dokumentów medycznych, raport wydany przez psychologa i list od lekarza, który może poświadczyć twoją niepełnosprawność lub eksperta medycznego, który może poświadczyć użycie psa asystującego przez osobę niepełnosprawną. Konieczne będzie również złożenie podpisanego formularza zgłoszeniowego z podaniem imienia i nazwiska, adresu, danych kontaktowych, imienia i nazwiska oraz adresu osoby, której dotyczy wniosek, a także danych dotyczących psa asystującego.

Krok 5: Poczekaj na zatwierdzenie

Po złożeniu wniosku organizacja dokona jego przeglądu. W zależności od organizacji, zatwierdzenie lub odrzucenie wniosku może zająć tydzień lub więcej. Ważne jest, aby śledzić z organizacją, jeśli nie usłyszysz od nich po tygodniu. Jeśli nie odezwą się po kilku dniach, skontaktuj się z nimi, aby sprawdzić, co się dzieje.

Jeśli zostaniesz zatwierdzony, otrzymasz list od organizacji ze szczegółami dotyczącymi psa asystującego i osoby, która będzie Ci towarzyszyć. Otrzymasz również kopię umowy, wymagania ubezpieczeniowe, zasady i przepisy.

Możesz być również zobowiązany do przejścia klasy szkoleniowej z przewodnikiem psa asystującego organizacji.

Specjalne uwagi dla właścicieli psów towarzyszących

Jako właściciel psa asystującego będziesz musiał przestrzegać pewnych zasad i przepisów. Będziesz musiał przestrzegać pewnych zasad i przepisów, aby zapewnić bezpieczeństwo ludziom wokół ciebie. Jeśli jakaś osoba lub sytuacja będzie stanowiła zagrożenie dla Twojej partnerki, będziesz musiał być czujny i gotowy do ochrony jej za pomocą psa asystującego. Będziesz również odpowiedzialny za rachunki medyczne i wszelkie zdarzenia, które mogą powstać, gdy pies cię chroni.

Wnioski.

Jeśli jesteś w potrzebie psa asystującego dla osoby niepełnosprawnej, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed ubieganiem się o psa asystującego z organizacji ratowniczej lub od hodowcy. Większość ludzi nie wie, że mogą być w stanie uzyskać psa asystującego, jeśli się kwalifikują. Ale, to nie jest tak proste, jak myślisz. Będziesz wymagał więcej niż tylko chęci i wiedzy o kimś z niepełnosprawnością, kto mógłby skorzystać z towarzystwa psa asystującego. Aby uzyskać zatwierdzenie jako właściciel psa asystującego, będziesz musiał wykonać pewne kroki. Oto, jak możesz przejść do tego: